Twitter’dan Bir Yenilik Daha! “Bileşen Oluşturma”

Twitter’dan Bir Yenilik Daha! “Bileşen Oluşturma”

Twitter her geçen gün bir yenilik ile daha karşımıza çıkıyor. Çok yakın zaman önce görsel tasarımını yenileyen Twitter, bu kez de “Ipad Uygulaması”, “Ben” ve “Bileşen Oluşturma” seçeneği ile karşımızda.

Özellikle “Bileşen Oluşturma” seçeneği ile web masterların işini kolaylaştıran Twitter, daha önceden bir çok farklı araç kullanılarak oluşturulan bu yapıyı, çok daha güvenli ve basit bir şekilde sunuyor bizlere. Yeni Ipad uygulaması da hiç fena olmamış, dikey kullanımda daha etkin bir görüntü elde edilse de, yatay kullananlar içinde pek problem olmayacağı düşüncesindeyim. Yine “Ben” seçeneği de kişinin başka profilde veya sayfa da iken kendi timeline’nına dönme olanağını sağlıyor.

Peki Twitter Bileşeni ne işe yarıyor?

Genel anlamda özetlemek gerekirse, kurguladığınız bir akışı başka bir internet sitesinde güvenli ve hızlı bir şekilde paylaşmanızı sağlıyor. Bu özellik, dolaylı yoldan takipçi sayınızın artmasına veya etkileşim değerinizin yükselmesine olanak sağlıyor. Bu ve bunun gibi araçlar arttıkça çift yönlü iletişiminde sınırları zorlanmaya devam edecek.

Twitter Bileşeni nasıl oluşturabilirim?

Ayarlar sekmesinin en alt kısmana eklenen “Bileşenler” butonunu tıkladıktan sonra karşımıza aşağıdaki ekran görüntüsü çıkıyor.

Yeni bir bileşen oluşturmadan önce belli özellikleri belirlememiz gerekiyor. Bileşen olarak Zaman Akışı’mı, Favoriler mi, Listeler mi, Aramalar mı? önce bu tercihimizi yapmamız gerekiyor. Bu tercihi yaptıktan sonra hemen alt kısımdaki görsel düzenlemeleri yapıyorsunuz. İşlemimiz bittiğinde en altta ki bileşen oluştur butonunu tıklıyorsunuz ve Twitter bize bir html kod üretiyor. Bu koddan yararlanarak oluşturduğumuz bileşeni sitemizin herhangi bir bölümünde güvenli bir şekilde kullanabiliyoruz.

Bu ve bunun gibi yenilikler oldukça sizlerle paylaşmaya çalışacağım. Sizlerinde yorumlarınızı bekliyorum.

Mesela sizce Twitter bu yeni özellikleri ile Facebook’a rakip olabilecek mi?

 

Tüm haberler mailinize gelsin!

2 Yorum

  1. Nilay Lilly
    18 Eylül 2012 at 18:34 - Yorum

    Bu twitter developer sayfasında vardı zaten, favori vs. gibi farklı akışları seçmemize olanak tanımışlar, onun dışında var mı çok farklı bir şey?

  2. Fatıh Kuran
    05 Eylül 2013 at 02:17 - Yorum

    pekala HTML kodu ıle napıyoruz ?

İlgili Yazılar© 2011 - 2014 Sosyal Medya Kulübü